Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Enabled
pt: Ativado

en: Size
pt: Tamanho

en: Length
pt: Comprimento

en: Width
pt: Largura

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Color
pt: Cor

en: Position
pt: Posição

en: Limit
pt: Limite

en: Link color
pt: Cor das ligações

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Blue Lagoon (default)
pt: Blue Lagoon (predefinido)

en: Main background
pt: Fundo principal

en: Sidebar background
pt: Fundo da barra lateral

en: Sidebar borders
pt: Margens das barras laterais

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Header background top
pt: Cabeçalho do topo do fundo

en: Header background bottom
pt: Cabeçalho da base do fundo
