Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Content
ru: Содержимое

en: Enabled
ru: Включено

en: Size
ru: Размер

en: Container
ru: Контейнер

en: Background
ru: Фон

en: Length
ru: Длина

en: Layout
ru: Макет

en: Width
ru: Ширина

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Color
ru: Цвет

en: Position
ru: Позиция

en: Limit
ru: Предел

en: Selector
ru: Селектор

en: White
ru: Белый

en: Link color
ru: Цвет ссылок

en: both
ru: Оба

en: Transparent
ru: Прозрачный

en: Offset
ru: Пропустить

en: Light
ru: Светлая

en: Primary
ru: Первичный

en: Placement
ru: Положение

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Blue Lagoon (default)
ru: Голубая лагуна (по умолчанию)

en: Main background
ru: Основной фон

en: Sidebar background
ru: Фон боковой колонки

en: Sidebar borders
ru: Рамка боковой панели

en: Footer background
ru: Фон подвала

en: Title and slogan
ru: Заголовок и девиз

en: Ice
ru: Лёд

en: Dark
ru: Темный

en: Header background top
ru: Верхняя часть фона шапки страницы

en: Header background bottom
ru: Нижняя часть фона шапки страницы
