Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Enabled
tr: Etkin

en: Size
tr: Boyut

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Background
tr: Arkaplan

en: Length
tr: Uzunluk

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Width
tr: Genişlik

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Color
tr: Renk

en: Position
tr: Konum

en: Limit
tr: Sınır

en: Selector
tr: Seçici

en: White
tr: Beyaz

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Blue Lagoon (default)
tr: Blue Lagoon (ön tanımlı)

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Sidebar borders
tr: Yan sütun çerçeveleri

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

en: Header background top
tr: Üst başlık arkaplanı

en: Header background bottom
tr: Alt başlık arkaplanı
