Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Size
uk: Розмір

en: Container
uk: Контейнер

en: Background
uk: Тло

en: Length
uk: Довжина

en: Layout
uk: Макет

en: Width
uk: Ширина

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Color
uk: Колір

en: Position
uk: Позиція

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Selector
uk: Вибір

en: White
uk: Білий

en: Link color
uk: Колір посилання

en: both
uk: всі

en: Transparent
uk: Прозорий

en: Offset
uk: Зміщення

en: Hover
uk: Наведення

en: Light
uk: Світла

en: Primary
uk: Основні

en: Allowed tags
uk: Дозволені теги

en: Placement
uk: Розташування

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Blue Lagoon (default)
uk: Блакитна Лагуна (стандартна)

en: Main background
uk: Основне тло

en: Sidebar background
uk: Фон бічної панелі

en: Sidebar borders
uk: Межі бічної панелі

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: Plum
uk: Слива

en: Title and slogan
uk: Заголовок і гасло

en: Dark
uk: Темний

en: Header background top
uk: Верхня частина фону верхнього колонтитулу

en: Header background bottom
uk: Нижня частина фону верхнього колонтитулу
