Webpage (8.2.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Body
ru: Содержимое

en: On
ru: Вкл

en: File
ru: Файл

en: Image
ru: Изображение

en: Audio
ru: Аудио

en: Off
ru: Выкл

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Video
ru: Видео

en: Audio file
ru: Аудио файл

en: Video file
ru: Видео файл

en: Video URL
ru: URL-адрес видео

en: Wide
ru: Широкий

en: Editorial
ru: В редактировании

en: Max 1300x1300
ru: Макс. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ru: Макс. 2600x2600

en: Max 325x325
ru: Макс. 325x325

en: Max 650x650
ru: Макс. 650x650

en: Narrow
ru: Узкий

en: Use local files for reusable media.
ru: Используйте локальные файлы для используемых повторно медиа.

en: Use local images for reusable media.
ru: Используйте локальные изображения для используемых повторно медиа.

en: A locally hosted audio file.
ru: Локально размещаемый аудиофайл.

en: A locally hosted video file.
ru: Локально размещаемый видеофайл.

en: Remote video
ru: Внешнее видео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ru: Видео с YouTube или Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ru: Заархивированный

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ru: Черновик

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ru: Опубликовано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ru: Архивировать

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
ru: Восстановить из Черновика

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ru: Восстановить

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ru: Создать новый черновик

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ru: Опубликовать
