Webpage (9.0.1) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: On
hu: Be

en: File
hu: Fájl

en: Image
hu: Kép

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Media
hu: Média

en: body
hu: törzs

en: Video
hu: Videó

en: Audio file
hu: Hangfájl

en: Video file
hu: Videófájl

en: Video URL
hu: Videó webcíme

en: Wide
hu: Széles

en: Editorial
hu: Szerkesztői

en: Max 1300x1300
hu: Legfeljebb 1300×1300 képpont

en: Max 2600x2600
hu: Legfeljebb 2600×2600 képpont

en: Max 325x325
hu: Legfeljebb 325×325 képpont

en: Max 650x650
hu: Legfeljebb 650×650 képpont

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Use local files for reusable media.
hu: Helyi fájlok használata az újrahasználható médiához.

en: Use local images for reusable media.
hu: Helyi képek használata az újrahasználható médiához.

en: A locally hosted audio file.
hu: Egy helyileg tárolt hangfájl.

en: A locally hosted video file.
hu: Egy helyileg tárolt videófájl.

en: Remote video
hu: Távoli videó

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
hu: Távoli kiszolgálón tárolt videó a YouTube-ról vagy a Vimeóról.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
hu: Archivált

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hu: Közzétéve

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
hu: Archiválás

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
hu: Visszaállítás vázlatként

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
hu: Visszaállítás

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hu: Új vázlat létrehozása

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hu: Közzététel
