WebProfiler (10.0.0-rc2) - en to vi translation catalogue (56 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Value
vi: Giá trị

en: Development
vi: Phát triển

en: Type
vi: Kiểu

en: Public
vi: Công cộng

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Action
vi: Thao tác

en: Tags
vi: Thẻ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Version
vi: Phiên bản

en: Edit
vi: Sửa

en: No data
vi: Không dữ liệu

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Time
vi: Thời gian

en: Access
vi: Truy cập

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Modules
vi: Mô-đun

en: Region
vi: Vùng

en: Display
vi: Hiển thị

en: Theme
vi: Sắc thái

en: ID
vi: Mã

en: n/a
vi: không có

en: All
vi: Tất cả

en: To
vi: Đến

en: Roles
vi: Vai trò

en: Filter
vi: Lọc

en: Count
vi: Số lượng

en: Media
vi: Phương tiện

en: Method
vi: Phương thức

en: Class
vi: Lớp

en: Provider
vi: Nhà cung cấp

en: Original
vi: Gốc

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Source
vi: Nguồn

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Scope
vi: Phạm vi

en: Plugin
vi: Trình cắm

en: Completed
vi: Đã hoàn thành

en: Failed
vi: Thất bại

en: Themes
vi: Sắc thái

en: Translated
vi: Đã dịch

en: Translation
vi: Dịch thuật

en: Children
vi: Con

en: Sort query log
vi: Sắp xếp nhật ký truy vấn

en: by source
vi: theo nguồn

en: by duration
vi: theo thời lượng

en: Data
vi: Dữ liệu

en: Untranslated
vi: Chưa dịch

en: Translate
vi: Dịch

en: Miss
vi: Cô
