WebProfiler (10.1.2) - en to cy translation catalogue (38 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Message
cy: Neges

en: Parent
cy: Rhiant

en: none
cy: dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Time
cy: Amser

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Access
cy: Mynediad

en: Path
cy: Llwybr

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Display
cy: Dangos

en: Theme
cy: Thema

en: All
cy: I gyd

en: To
cy: I

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Method
cy: Dull

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: Clear
cy: Clir

en: Limit
cy: Terfyn

en: Themes
cy: Themâu

en: Translated
cy: Cyfieithwyd

en: Translate
cy: Cyfieithu
