WebProfiler (10.1.5) - en to is translation catalogue (47 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Value
is: Gildi

en: Development
is: Þróun

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Public
is: Almenn

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Priority
is: Forgangur

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: License
is: Hugbúnaðarleyfi

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: Message
is: Skilaboð

en: Parent
is: Foreldri

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Time
is: Tími

en: Views
is: Gagnasýn

en: Access
is: Aðgangur

en: Path
is: Slóð

en: Modules
is: Einingar

en: Region
is: Svæði

en: Display
is: Sýna

en: Theme
is: Þema

en: Components
is: Íhlutir

en: ID
is: Kenni

en: n/a
is: á ekki við

en: All
is: Allt

en: Url
is: Vefslóð

en: To
is: Til

en: Roles
is: Hlutverk

en: Filter
is: Sía

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Original
is: Upprunalegt

en: Clear
is: Hreinsa

en: Completed
is: Lokið

en: Translated
is: Þýtt

en: Translation
is: Þýðing

en: Translate
is: Þýða
