Web Profiler (8.x-1.1-beta12) - en to kk translation catalogue (29 entries)

en: tags
kk: тегтер

en: Forms
kk: Қалыптар

en: Title
kk: Атауы

en: enabled
kk: қосулы

en: Status
kk: Жағдайы

en: Operations
kk: Операциялар

en: Value
kk: Мән

en: Development
kk: Дамыту

en: Type
kk: Тип

en: disabled
kk: рұқсат етілмеген

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Tags
kk: Тэгтар

en: Yes
kk: Йә

en: No
kk: Жоқ

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Name
kk: Аты

en: Label
kk: Атауы

en: Time
kk: Уақыт

en: Region
kk: Аумақ

en: User
kk: Пайдаланушы

en: Configure
kk: Баптау

en: Error
kk: Қате

en: Block
kk: Блок

en: Drupal
kk: Друпал

en: Roles
kk: Рөлдер

en: Filter
kk: Фильтрле

en: Profile
kk: Профиль

en: Blocks
kk: Блоктар
