Web Profiler (8.x-2.0-beta15) - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: title
th: ชื่อ

en: value
th: ค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Time
th: เวลา

en: Views
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Modules
th: โมดูล

en: Manage
th: จัดการ

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: path
th: ตำแหน่งพาธ

en: ID
th: ไอดี

en: type
th: ชนิด

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Not found
th: ไม่พบ

en: Host
th: โฮสต์

en: To
th: ถึง

en: Count
th: จำนวน

en: State
th: รัฐ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Limit
th: จำกัด

en: Info
th: ข้อมูล

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: Themes
th: แบบเว็บไซต์

en: Blocks
th: บล็อค

en: Available
th: อนุญาตให้สอบเมื่อ

en: Data
th: ข้อมูล

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: form
th: ฟอร์ม

en: Route name
th: ชื่อเส้นทาง
