Web Profiler (8.x-2.0-beta16) - en to ar translation catalogue (62 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: title
ar: عنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Value
ar: القيمة

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Action
ar: إجراء

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Time
ar: الوقت

en: Views
ar: الرؤى

en: Path
ar: المسار

en: Modules
ar: الوحدات

en: Manage
ar: تسيير

en: Region
ar: المنطقة

en: Theme
ar: حلة

en: path
ar: مسار

en: ID
ar: المعرف ID

en: type
ar: النوع

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: User
ar: المستخدم

en: Configure
ar: ضبط

en: Exclude
ar: إقصاء

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Drupal
ar: دروبال

en: Not found
ar: غير موجود

en: Url
ar: المسار

en: Host
ar: المستضيف

en: To
ar: إلى

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Count
ar: العدد

en: State
ar: الحالة

en: Method
ar: الطريقة

en: Events
ar: الفعاليات

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Attributes
ar: سمات

en: Cache
ar: ذاكرة التخزين المؤقت

en: Provider
ar: المزود

en: Limit
ar: حد

en: Info
ar: معلومات

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Failed
ar: فشل

en: Themes
ar: الحلل

en: Translated
ar: مترجم

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Available
ar: متوفّر

en: Data
ar: المعطيات

en: Any
ar: أي من

en: Drupal version
ar: نسخة دروبال

en: form
ar: استمارة

en: Query type
ar: نوع الاستعلام

en: Database settings
ar: اعدادات قاعدة البيانات

en: Route name
ar: اسم المسار
