WebProfiler (8.x-2.0-rc3) - en to nl translation catalogue (82 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: title
nl: titel

en: value
nl: waarde

en: Value
nl: Waarde

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Action
nl: Actie

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Time
nl: Tijd

en: Views
nl: Overzichten

en: Path
nl: Pad

en: Manage
nl: Beheren

en: Region
nl: Gebied

en: Theme
nl: Thema

en: name
nl: naam

en: path
nl: pad

en: Mail
nl: E-mail

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Url
nl: URL

en: Loaded
nl: Beschikbaar

en: To
nl: Naar

en: Roles
nl: Rollen

en: Count
nl: Aantal

en: State
nl: Status

en: Method
nl: Methode

en: Events
nl: Evenementen

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Attributes
nl: Attributen

en: Class
nl: Klasse

en: class
nl: klasse

en: Original
nl: Origineel

en: Limit
nl: Limiet

en: id
nl: ID

en: Purge
nl: Legen

en: Engine
nl: Machine

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Completed
nl: Voltooid

en: Failed
nl: Mislukt

en: Assets
nl: Bedrijfsmiddelen

en: Themes
nl: Thema's

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Translated
nl: Vertaald

en: Blocks
nl: Blokken

en: Request
nl: Verzoek

en: Services
nl: Diensten

en: Timeline
nl: Tijdlijn

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Sort query log
nl: Query-log sorteren

en: Slow query highlighting
nl: Trage query-markering

en: Data
nl: Gegevens

en: Any
nl: Elke

en: Untranslated
nl: Niet vertaald

en: Regions
nl: Gebieden

en: Target
nl: Doel

en: Authenticated
nl: Geverifieerd

en: Memory
nl: Geheugen

en: Drupal version
nl: Drupal-versie

en: Config
nl: Instellen

en: priority
nl: Prioriteit

en: form
nl: formulier

en: No results
nl: Geen resultaten

en: Total time
nl: Totale tijd

en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: display
nl: weergave

en: View latest
nl: Laatste weergeven

en: Access check
nl: Toegangscontrole

en: Query type
nl: Type zoekopdracht

en: Database settings
nl: Database-instellingen

en: Route name
nl: Route-naam

en: Toolbar item
nl: Werkbalk-item

en: placeholder
nl: plaatshouder

en: POST Parameters
nl: POST-parameters
