WebProfiler (9.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (66 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: title
fa: عنوان

en: value
fa: مقدار

en: Status
fa: وضعیت

en: Value
fa: مقدار

en: Development
fa: توسعه

en: Subject
fa: موضوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Priority
fa: اولویت

en: Action
fa: عملکرد

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Time
fa: زمان

en: Views
fa: نماها

en: Path
fa: مسیر

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Region
fa: ناحیه

en: Theme
fa: پوسته

en: name
fa: نام

en: path
fa: مسیر

en: ID
fa: شناسه

en: type
fa: نوع

en: Mail
fa: ارسال پست

en: User
fa: کاربر

en: Exclude
fa: استثنا

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Drupal
fa: دروپال

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Url
fa: نشانی

en: Host
fa: میزبان

en: To
fa: به

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Count
fa: شمارش

en: State
fa: وضعیت

en: Method
fa: روش

en: Events
fa: رویدادها

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Class
fa: کلاس

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Original
fa: اصلی

en: Token
fa: توکن

en: Limit
fa: محدوده

en: Info
fa: اطلاعات

en: Plugin
fa: افزونه

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Failed
fa: ناموفق

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Translated
fa: ترجمه شده

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Available
fa: در دسترس

en: Data
fa: داده

en: Any
fa: هر

en: Untranslated
fa: ترجمه نشده

en: Target
fa: مقصد

en: form
fa: فرم

en: dashboard
fa: داشبورد

en: Route name
fa: نام مسیر

en: Toolbar item
fa: آیتم نوار ابزار
