WebProfiler (9.0.2) - en to da translation catalogue (75 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: title
da: titel

en: value
da: værdi

en: Value
da: Værdi

en: Development
da: Udvikling

en: Subject
da: Emne

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Priority
da: Prioritet

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Time
da: Tid

en: Path
da: Sti

en: Modules
da: Moduler

en: Theme
da: Tema

en: name
da: navn

en: path
da: sti

en: Mail
da: E-mail

en: User
da: Bruger

en: Exclude
da: Ekskludér

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Url
da: URL

en: Extensions
da: Udvidelser

en: Host
da: Værtsnavn

en: To
da: Til

en: Roles
da: Roller

en: Count
da: Antal

en: State
da: Status

en: Method
da: Metode

en: Events
da: Begivenheder

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Class
da: Klasse

en: Provider
da: Udbyder

en: template
da: skabelon

en: Token
da: Symbol

en: Limit
da: Grænse

en: Purge
da: Fjern

en: Engine
da: Maskine

en: Completed
da: Gennemført

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Assets
da: Egenskaber

en: Themes
da: Temaer

en: Translations
da: Oversættelser

en: Translated
da: Oversat

en: Blocks
da: Blokke

en: Timeline
da: Tidslinje

en: Available
da: Tilgængelig

en: Sort query log
da: Sorter forespørgselslog

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
da: Tabellen kan sorteres efter den rækkefølge forespørgslerne blev udført eller efter faldende varighed.

en: Slow query highlighting
da: Fremhæv langsomme forespørgsler

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
da: Indtast et antal millisekunder. Enhver forespørgsel der tager længere end det angivne antal millisekunder bliver fremhævet i forespørgselsloggen. Det indikerer en muligvis ineffektiv forespørgsel eller en kandidat til caching.

en: Any
da: Nogen

en: Untranslated
da: Ikke oversat

en: Regions
da: Regioner

en: Target
da: Mål

en: Authenticated
da: Registreret

en: Memory
da: Hukommelse

en: Config
da: Konfigurér

en: priority
da: prioritet

en: form
da: formular

en: No results
da: Ingen resultater

en: Default database
da: Standard database

en: access
da: adgang

en: Total time
da: Tid i alt

en: Caller
da: Kaldt fra

en: Libraries
da: Biblioteker

en: View latest
da: Vis seneste

en: Query type
da: Forespørgselstype

en: Database settings
da: Database indstillinger

en: Route name
da: Rutenavn

en: No profiles found
da: Ingen profiler fundet
