WebPurify (2.0.1) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Mode
de: Modus

en: Replace
de: Ersetzen

en: Validation
de: Überprüfung

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Applies to
de: Bezieht sich auf

en: General Configuration
de: Allgemeine Einstellungen

en: API endpoint
de: API-Endpunkt

en: Element types
de: Elementtypen
