WebPurify (2.0.1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Block
oc: Blòt

en: Mode
oc: Mòde

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Validation
oc: Validacion

en: Web services
oc: Servicis Web
