Webshare (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Pages
pl: Strony

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Left side
pl: Lewa strona

en: Right side
pl: Prawa strona

en: Custom
pl: Własne

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Display title
pl: Wyświetlana nazwa

en: Full
pl: Pełny

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Style
pl: Styl

en: Product types
pl: Typy produktów

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: View modes
pl: Tryby wyświetlania

en: Show for the listed pages
pl: Pokaż na wymienionych stronach

en: Hide for the listed pages
pl: Ukryj na wymienionych stronach

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
pl: Należy wskazać strony podając ich ścieżki, po jednej na wiersz. Znak '*' zastępuje dowolny ciąg. Przykładowo ścieżka %user-wildcard oznacza każdą stronę z profilem użytkownika. Ścieżka %front oznacza stronę główną.
