Webshare (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Pages
uk: Сторінки

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Left side
uk: Ліва колонка

en: Right side
uk: Права колонка

en: Custom
uk: Власний

en: Visibility
uk: Видимість

en: Display title
uk: Показати заголовок

en: Full
uk: Повністю

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Style
uk: Стиль

en: Product types
uk: Типи товарів

en: Libraries
uk: Бібліотеки

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: View modes
uk: Режими перегляду

en: Show for the listed pages
uk: Показати тільки для перелічених сторінок

en: Hide for the listed pages
uk: Приховати для перелічених сторінок

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка "*" є заміною будь-якого символа. Приклади шляхів: %user-wildcard — сторінка кожного з користувачів. %front — головна сторінка.
