Webshare (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Left side
fr: Côté gauche

en: Right side
fr: Côté droit

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Display title
fr: Afficher le titre

en: Full
fr: Complet

en: Alignment
fr: Alignement

en: Product types
fr: Types de produit

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: View modes
fr: Modes d'affichage

en: Show for the listed pages
fr: Afficher pour les pages listées

en: Hide for the listed pages
fr: Masquer pour les pages listées

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
fr: Spécifiez des pages en utilisant leurs chemins. Entrez un chemin par ligne. Le caractère '*' est un caractère de remplacement. Exemples de chemin : %user-wildcard pour chaque page utilisateur. %front est la page d'accueil.
