Website Feedback (1.0.0-beta1) - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Image
ast: Imaxe

en: edit
ast: editar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: View
ast: Vista

en: Created
ast: Fechu

en: Active
ast: Activu

en: Page
ast: Páxina

en: Send
ast: Unviar

en: Authored on
ast: Autoría en
