Website Feedback (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: Tags
nl: Labels

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Image
nl: Afbeelding

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Send
nl: Versturen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Apply
nl: Toepassen

en: Screenshot
nl: Schermafdruk

en: The file could not be uploaded.
nl: Het bestand kan niet worden geüpload.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Resolved
nl: Opgelost

en: Highlight
nl: Accentueren

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
nl: De gegevens konden niet worden opgeslagen omdat het doel %destination ongeldig is. Dit kan gebeuren door onjuist gebruik van file_save_data() of door een ontbrekende stream wrapper.

en: Asc
nl: Oplopend

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
nl: De gegevens konden niet opgeslaan worden omdat de bestemming ongeldig is. Meer informatie is beschikbaar in de systeem log.

en: Website feedback
nl: Website-feedback

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
nl: De bestandsmap %directory voor het bestandsveld %name kon niet worden aangemaakt of is niet toegankelijk. Het bestand kon dus niet in deze map opgeslagen worden en de upload is geannuleerd.
