Website Feedback (1.0.0-beta1) - en to th translation catalogue (19 entries)

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: edit
th: แก้ไข

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Send
th: ส่ง

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Screenshot
th: ภาพหน้าจอ

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
th: ข้อมูลไม่สามารถบันทึกเนื่องจากปลายทาง %destination ไม่ถูกต้อง สาเหตุส่วนใหญ่เกิดจากการใช้ file_save_data() ไม่ถูกต้องหรือไม่มี stream wrapper
