Website Feedback (1.0.0) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
