Website Feedback (1.0.0) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Tags
hi: उपनाम

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: edit
hi: संपादन करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Send
hi: भेजें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Website feedback
hi: वेबसाइट फीडबैक
