Website Feedback (1.0.0) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Tags
it: Etichette

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: edit
it: modifica

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Page
it: Pagina

en: Send
it: Invia

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Apply
it: Applica

en: Screenshot
it: Anteprima

en: Offset
it: Scostamento

en: The file could not be uploaded.
it: Il file non può essere caricato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
it: Non è stato possibile salvare i dati poiché la destinazione %destination non è valida.  Questo può avvenire a causa di un uso scorretto della funzione file_save_data() o di uno stream wrapper mancante.

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
it: I dati non possono essere salvati perché la destinazione non è valida. Ulteriori informazioni sono disponibili nel log di sistema.
