Website Feedback (1.0.0) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Tags
uk: Теґи

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: edit
uk: редагувати

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Send
uk: Надіслати

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Screenshot
uk: Знімок екрану

en: Offset
uk: Зміщення

en: The file could not be uploaded.
uk: Неможливо викласти файл.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Resolved
uk: Розв’язано

en: Success message
uk: Повідомлення про успіх

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
uk: Дані неможливо зберегти, оскільки призначення %destination є неприпустимим. Це може бути викликане неправильним використанням функції file_save_data() чи відсутністю обгортки потоку.

en: Asc
uk: Зрост

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
uk: Дані неможливо зберегти через неприпустиме місце призначення. Додаткову інформацію можна знайти в системному журналі.

en: Website feedback
uk: Зворотний зв'язок вебсайту

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
uk: Неможливо створити або немає доступу до каталогу відвантажень %directory файлового поля %name. В цьому каталозі неможливо зберегти щойно відвантажений файл і внаслідок цього відвантаження відмінено.
