Textmetrics (formerly webtexttool) (8.x-1.7) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Username
ja: ユーザー名

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: Password
ja: パスワード

en: Synonyms
ja: シノニム（同義語）

en: Page Title
ja: ページタイトル

en: Account status
ja: アカウント 状況

en: English
ja: 英語

en: low
ja: 低

en: high
ja: 高

en: moderate
ja: 適度

en: very high
ja: 極高

en: Miscellaneous
ja: その他

en: My account
ja: アカウント情報

en: Keyword
ja: キーワード

en: Dutch
ja: オランダ語
