Webtheme (10.0.1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: By
fr: Par

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Content Above
fr: Avant contenu

en: Content Below
fr: Après contenu

en: Search form
fr: Formulaire de recherche

en: Footer Bottom
fr: Bas du pied de page

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Main Menu
fr: Menu principal

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Social Bar
fr: Barre sociale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer Top
fr: Haut du pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Site branding
fr: Identité du site

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Hero (full width)
fr: Hero (pleine largeur)
