Webtheme (10.0.2) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Replies
id: Balasan-balasan

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Up
id: Ke atas

en: By
id: Oleh

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: White
id: Putih

en: Gray
id: Abu-abu

en: RSS Feed
id: Umpan RSS

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Shortcut
id: Pintasan

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Next Steps
id: Langkah-langkah berikutnya

en: Search form
id: Form pencarian

en: Status messages
id: Pesan status

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Main Menu
id: Menu Utama

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Text Formats
id: Format teks

en: Third party settings
id: Pengaturan komponen pihak ketiga

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Loading…
id: Memuat...

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
