Webtheme Admin (10.0.0) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Help
fr: Aide

en: Layout
fr: Mise en page

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Web Server
fr: Serveur Web

en: Database
fr: Base de données

en: Header
fr: Entête

en: System
fr: Système

en: Close
fr: Fermer

en: Extend
fr: Extension

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Memory limit
fr: Limite de mémoire

en: Edit %title
fr: Modifier %title

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Dismiss
fr: Rejeter

en: Administrative toolbar
fr: Barre d'outils d'administration

en: Last Cron Run
fr: Dernière fois que la tâche planifiée (cron) a été lancée

en: Drupal Version
fr: Version de Drupal

en: Pre-content
fr: Pré-contenu

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: General System Information
fr: Informations générales du système

en: Status Details
fr: Détails du statut

en: Toolbar Menu Logo
fr: Logo du menu de la barre d'outils

en: Back to Administration
fr: Retour à l'administration

en: Collapse sidebar
fr: Replier la barre latérale
