Webtheme Admin (10.0.1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Version
pt: Versão

en: Overview
pt: Visão geral

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Web Server
pt: Servidor Web

en: Database
pt: Banco de dados

en: Header
pt: Cabeçalho

en: System
pt: Sistema

en: Close
pt: Fechar

en: Extend
pt: Estender

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Memory limit
pt: Limite de memória

en: Edit %title
pt: Editar %title

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
pt: Você ainda não criou nenhum tipo de conteúdo. Vá para a <a href="@create-content">página de criação de tipos de conteúdo</a> para adicionar um novo tipo de conteúdo.

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Dismiss
pt: Dispensar

en: Administrative toolbar
pt: Barra de ferramentas administrativa

en: Last Cron Run
pt: Última execução do Cron

en: Drupal Version
pt: Versão do Drupal

en: Pre-content
pt: Pré-conteúdo

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: General System Information
pt: Informações Gerais do Sistema

en: Status Details
pt: Detalhes de Status

en: Toolbar Menu Logo
pt: Logotipo do menu da barra de ferramentas

en: Back to Administration
pt: Voltar para Administração

en: Collapse sidebar
pt: Recolher barra lateral
