Webtheme Admin (11.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Version
id: Versi

en: Overview
id: Sekilas

en: Help
id: Bantuan

en: Layout
id: Tata letak

en: Page title
id: Judul halaman

en: Web Server
id: Server Web

en: System
id: Sistem

en: Close
id: Tutup

en: Extend
id: Mengembangkan

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Memory limit
id: Batas memori

en: Edit %title
id: Sunting %title

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
id: Anda belum membuat sembarang tipe konten. Kunjungi <a href="@create-content">halaman pembuatan tipe konten</a> untuk menambah tipe konten baru.

en: Administrative toolbar
id: Toolbar administratif

en: Last Cron Run
id: Cron Run Terakhir

en: Drupal Version
id: Versi Drupal

en: Pre-content
id: Pra-konten

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: General System Information
id: Informasi Sistem Umum

en: Status Details
id: Rincian Status

en: Back to Administration
id: Kembali ke Administrasi
