Webtheme Admin (11.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Version
tr: Sürüm

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Help
tr: Yardım

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Web Server
tr: Web Sunucusu

en: Database
tr: Veritabanı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: System
tr: Sistem

en: Close
tr: Kapat

en: Extend
tr: Modüller

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: Edit %title
tr: Düzenle %title

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz hiç içerik türü oluşturmadınız. Yeni içerik türü eklemek için <a href="@create-content">içerik türü oluşturma sayfasına</a> gidiniz.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Administrative toolbar
tr: Yönetim araç çubuğu

en: Last Cron Run
tr: Son Dönemsel Görev Çalıştırması

en: Drupal Version
tr: Drupal Sürümü

en: Pre-content
tr: İçerik önü

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: General System Information
tr: Genel Sistem Bilgileri

en: Status Details
tr: Durum Detayı
