Webtrees (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Manager
uk: Керівник

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: error
uk: помилка

en: Logging
uk: Журналювання

en: Login
uk: Вхід

en: None
uk: Немає

en: Test
uk: Тест

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: URL
uk: URL-адреса

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: Database
uk: База даних

en: Host
uk: Хост

en: Comment
uk: Коментар

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Database name
uk: Назва бази даних

en: Port
uk: Порт

en: Driver
uk: Драйвер

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Editor
uk: Редактор

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Note:
uk: Зверніть увагу:

en: Member
uk: Учасник

en: notice
uk: сповіщення

en: Configuration settings
uk: Налаштування конфігурації

en: Moderator
uk: керівник

en: Verified
uk: Перевірено
