Webtrees (8.x-1.2) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Manager
ar: الإداري

en: Language
ar: اللغة

en: Enable
ar: تفعيل

en: error
ar: خطأ

en: Logging
ar: تسجيل

en: None
ar: لا شيء

en: Test
ar: الاختبار

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: URL
ar: العنوان URL

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Host
ar: المستضيف

en: Comment
ar: التعليق

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Database name
ar: اسم قاعدة البيانات

en: Port
ar: منفذ

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Editor
ar: محرر

en: Administrator
ar: مدير

en: notice
ar: إخطار
