Webtrees (8.x-2.3) - en to cy translation catalogue (36 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Value
cy: Gwerth

en: Language
cy: Iaith

en: Enable
cy: Galluogi

en: error
cy: gwall

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Format
cy: Fformat

en: Theme
cy: Thema

en: User
cy: Defnyddiwr

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Comment
cy: Sylw

en: File name
cy: Enw ffeil

en: Sort order
cy: Dosbarthu trefn

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Database name
cy: Enw'r Gronfa Ddata

en: Timezone
cy: Cylchfa Amser

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: notice
cy: hysbysiad

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
