Webtrees (8.x-2.3) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Value
nl: Waarde

en: Real name
nl: Werkelijke naam

en: Manager
nl: Beheerder

en: Language
nl: Taal

en: Enable
nl: Inschakelen

en: error
nl: fout

en: Login
nl: Inloggen

en: None
nl: Geen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Format
nl: Opmaak

en: Theme
nl: Thema

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Comment
nl: Reactie

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Desc
nl: Aflopend

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Note
nl: Notitie

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Database name
nl: Databasenaam

en: Port
nl: Poort

en: Source
nl: Bron

en: Driver
nl: Stuurprogramma

en: Link type
nl: Linktype

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Apply
nl: Toepassen

en: Editor
nl: Redacteur

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Raw
nl: Onbewerkt

en: Member
nl: Lid

en: notice
nl: mededeling

en: Configuration settings
nl: Configuratie-instellingen

en: User email
nl: Emailadres gebruiker

en: Verified
nl: Geverifieerd

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Link to
nl: Link naar

en: Asc
nl: Oplopend
