Webtrees (8.x-2.3) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Value
oc: Valor

en: Real name
oc: Nom vertadièr

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Login
oc: Identificant

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Test
oc: Testar

en: Password
oc: Senhal

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Theme
oc: Tèma

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Host
oc: Òste

en: Comment
oc: Comentari

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: Sort order
oc: Òrdre de triada

en: Media
oc: Mèdia

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Database name
oc: Nom de la basa de donadas

en: Port
oc: Pòrt

en: Source
oc: Font

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: notice
oc: notícia

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -
