Webtrees (8.x-2.3) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Value
tr: Değer

en: Real name
tr: Gerçek isim

en: Manager
tr: Yönetici

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: error
tr: hata

en: Logging
tr: Kayıt tutma

en: Login
tr: Giriş

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Format
tr: Biçim

en: Theme
tr: Tema

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Database
tr: Veritabanı

en: Host
tr: Sunucu

en: Comment
tr: Yorum

en: File name
tr: Dosya ismi

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Database name
tr: Veritabanı adı

en: Source
tr: Kaynak

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Apply
tr: Uygula

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Member
tr: Üye

en: notice
tr: bildirim

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan
