Webtrees (8.x-2.5) - en to de translation catalogue (41 entries)

en: Value
de: Wert

en: Real name
de: Echter Name

en: Language
de: Sprache

en: Enable
de: Aktivieren

en: error
de: Fehler

en: Logging
de: Protokollierung

en: Login
de: Anmelden

en: None
de: Keine

en: Password
de: Passwort

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Database
de: Datenbank

en: Comment
de: Kommentar

en: File name
de: Dateiname

en: Sort order
de: Sortierreihenfolge

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Note
de: Hinweis

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Database name
de: Datenbankname

en: Driver
de: Treiber

en: Link type
de: Link-Typ

en: User name
de: Benutzername

en: Timezone
de: Zeitzone

en: Editor
de: Herausgeber

en: Raw
de: Rohdaten

en: Member
de: Mitglied

en: notice
de: Hinweis

en: Configuration settings
de: Konfigurationseinstellungen

en: User email
de: Benutzer E-Mail

en: Verified
de: Überprüft

en: Link to
de: Verlinken auf

en: Husband
de: Ehemann

en: Wife
de: Ehefrau

en: User password
de: Benutzerpasswort

en: Setting name
de: Einstellungsname

en: Connection failed: @error
de: Verbindung fehlgeschlagen: @error

en: Link to media
de: Link zu den Medien
