Webtrees (8.x-2.6) - en to bs translation catalogue (23 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Value
bs: Vrijednost

en: Language
bs: Jezik

en: Enable
bs: Omogući

en: error
bs: greška

en: None
bs: Nijedan

en: Password
bs: Lozinka

en: Image
bs: Slika

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Theme
bs: Tema

en: User
bs: Korisnik

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Comment
bs: Komentar

en: Sort order
bs: Redoslijed razvrstavanja

en: First name
bs: Ime

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Database name
bs: Naziv baze podataka

en: Source
bs: Izvor

en: User name
bs: Korisničko ime

en: Apply
bs: Primjeni
