Webtrees (8.x-2.6) - en to eu translation catalogue (48 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Value
eu: Balioa

en: Real name
eu: Izen erreala

en: Manager
eu: Zuzendaria

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Enable
eu: Gaitu

en: error
eu: errorea

en: Logging
eu: Sarbidea

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Password
eu: Pasahitza

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Format
eu: Formatua

en: Theme
eu: Tema

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Email
eu: Eposta

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: All
eu: Guztiak

en: Block
eu: Blokea

en: Page
eu: Orria

en: Database
eu: Datu-base

en: Comment
eu: Iruzkina

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: Desc
eu: Beheraka

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Note
eu: Oharra

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Database name
eu: Datu-base izena

en: Port
eu: Ataka

en: Source
eu: Iturburua

en: Link type
eu: Esteka mota

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Apply
eu: Ezarri

en: Administrator
eu: Kudeatzailea

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: notice
eu: oharra

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Asc
eu: Goraka
