Webtrees (8.x-2.6) - en to hr translation catalogue (38 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Value
hr: Vrijednost

en: Real name
hr: Pravo ime

en: Manager
hr: Upravitelj

en: Language
hr: Jezik

en: Enable
hr: Omogući

en: error
hr: greška

en: Login
hr: Prijava

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Password
hr: Lozinka

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Default
hr: Zadano

en: Format
hr: Oblik

en: Theme
hr: Tema

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: User ID
hr: ID korisnika

en: All
hr: Svi

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Comment
hr: Komentar

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Sort order
hr: Redoslijed

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Configuration
hr: Postavke

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Database name
hr: Naziv baze podataka

en: Source
hr: Izvor

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Apply
hr: Primjeni

en: notice
hr: napomena

en: Asc
hr: Uzlazno
