Webtrees (8.x-2.6) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: Manager
it: Gestore

en: Language
it: Lingua

en: Enable
it: Abilita

en: error
it: errore

en: Login
it: Accedi

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Format
it: Formato

en: Theme
it: Tema

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Comment
it: Commento

en: File name
it: Nome del file

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Desc
it: Disc

en: Configuration
it: Configurazione

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Sort by
it: Ordina per

en: Database name
it: Nome database

en: Port
it: Porta

en: Source
it: Sorgente

en: User name
it: Nome utente

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Apply
it: Applica

en: Administrator
it: Amministratore

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Offset
it: Scostamento

en: notice
it: avviso

en: User email
it: E-mail utente

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »
