Webtrees (8.x-2.6) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Value
ja: 値

en: Real name
ja: リアルネーム

en: Manager
ja: マネージャー

en: Language
ja: 言語

en: Enable
ja: 有効

en: error
ja: エラー

en: Logging
ja: ログ記録

en: Login
ja: ログイン

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Test
ja: テスト

en: Password
ja: パスワード

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Format
ja: フォーマット

en: Theme
ja: テーマ

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: User ID
ja: ユーザーID

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Database
ja: データベース

en: Host
ja: ホスト

en: Comment
ja: コメント

en: File name
ja: ファイル名

en: Sort order
ja: 並び順

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Note
ja: 注意

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Database name
ja: データベース名

en: Port
ja: ポート

en: Source
ja: ソース

en: Link type
ja: リンクタイプ

en: User name
ja: ユーザー名

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: Apply
ja: 適用

en: Editor
ja: エディタ

en: Administrator
ja: 管理者

en: Raw
ja: 未加工

en: Offset
ja: オフセット

en: Member
ja: メンバー

en: notice
ja: 注意

en: User email
ja: ユーザーメールアドレス

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順
