Webtrees (8.x-2.6) - en to kn translation catalogue (44 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Real name
kn: ನಿಜವಾದ ಹೆಸರು

en: Manager
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: error
kn: ದೋಷ

en: Logging
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸುತ್ತಿದೆ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Database name
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಹೆಸರು

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Driver
kn: ಚಾಲಕ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Editor
kn: ಸಂಪಾದಕ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: notice
kn: ಸೂಚನೆ
