Webtrees (8.x-2.6) - en to lv translation catalogue (51 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Value
lv: Vērtība

en: Real name
lv: Īstais vārds

en: Manager
lv: Vadītājs

en: Language
lv: Valoda

en: Enable
lv: Iespējot

en: error
lv: kļūda

en: Logging
lv: Notikumu reģistrācija

en: Login
lv: Pieslēgties

en: Reset
lv: Attīrīt

en: None
lv: Nav

en: Test
lv: Tests

en: Password
lv: Parole

en: Link
lv: Saite

en: Image
lv: Attēls

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Format
lv: Formāts

en: Theme
lv: Tēma

en: User
lv: Lietotājs

en: Email
lv: E-pasts

en: User ID
lv: Lietotāja ID

en: All
lv: Visi

en: Block
lv: Bloks

en: Page
lv: Lapa

en: Database
lv: Datubāze

en: Host
lv: Serveris

en: Comment
lv: Komentārs

en: File name
lv: Faila nosaukums

en: Sort order
lv: Kārtošanas secība

en: Media
lv: Multivide

en: Desc
lv: Dilst.

en: Configuration
lv: Konfigurācija

en: Note
lv: Piezīme

en: First name
lv: Vārds

en: Last name
lv: Uzvārds

en: Sort by
lv: Kārtot pēc

en: Database name
lv: Datubāzes nosaukums

en: Port
lv: Ports

en: Source
lv: Avots

en: User name
lv: Lietotāja vārds

en: Timezone
lv: Laikajosla

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: Editor
lv: Redaktors

en: Administrator
lv: Administrators

en: Offset
lv: Atkāpe

en: notice
lv: brīdinājums

en: Items per page
lv: Vienumi vienā lapā

en: - All -
lv: - Visi -

en: Table Name Prefix
lv: Tabulu Nosaukumu Prefikss
