Webtrees (8.x-2.6) - en to ms translation catalogue (36 entries)

en: Title
ms: Tajuk

en: Value
ms: Nilai

en: Language
ms: Bahasa

en: Enable
ms: Bolehkan

en: error
ms: ralat

en: Login
ms: Log masuk

en: Reset
ms: Set semula

en: None
ms: Tiada

en: Test
ms: Ujian

en: Password
ms: Kata laluan

en: Link
ms: Pautan

en: Image
ms: Imej

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Name
ms: Nama

en: Default
ms: Lalai

en: Theme
ms: Tema

en: User
ms: Pengguna

en: Email
ms: E-mel

en: User ID
ms: ID Pengguna

en: All
ms: Semua

en: Block
ms: Blok

en: Page
ms: Halaman

en: Host
ms: Hos

en: Comment
ms: Komen

en: File name
ms: Nama fail

en: Sort order
ms: Urutan isihan

en: Desc
ms: Menurun

en: Configuration
ms: Konfigurasi

en: Sort by
ms: Susun mengikuti

en: Database name
ms: Nama pangkalan data

en: Timezone
ms: Zon waktu

en: Apply
ms: Pohon

en: notice
ms: pemberitahuan

en: Items per page
ms: Item per halaman

en: - All -
ms: - Semua -

en: Asc
ms: Menaik
