Wechat (Drupal微信模块) (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: title
it: titolo

en: Delete
it: Elimina

en: subscribe
it: iscrizione

en: Description
it: Descrizione

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Description field
it: Campo descrizione

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: key
it: chiave

en: Search Keywords
it: Chiavi di Ricerca

en: type
it: tipo

en: Desc
it: Disc

en: Configuration
it: Configurazione

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: Add menu item
it: Aggiungi voce menu

en: Url field
it: Campo Url

en: Province
it: Provincia

en: Apply
it: Applica

en: Data
it: Dati

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Sex
it: Sesso

en: Filter identifier
it: Identificatore filtro

en: language
it: lingua

en: Master
it: Principale

en: Request message
it: Messaggio della richiesta
